Google translator

       


Massey Ferguson

Massey Fergusonkanadyjski koncern produkujący maszyny rolnicze. Powstały w 1953 roku jako Massey-Harris-Ferguson Limited, od 1958 jako Massey-Ferguson. W tym samym roku firma przedstawiła swoje nowe logo, którym były trzy czerwone trójkąty stykające się wierzchołkami. Logo to używane jest przez firmę do dnia dzisiejszego. Firma kontynuuje tradycję spółki Massey-Harris Company[1]. Zanim jednak doszło do połączenia firm Harry Ferguson produkował ciągniki rolnicze początkowo we współpracy z firmą David Brown. Innowacją w ciągnikach Fergusona był skonstruowany i opatentowany przez niego trzypunktowy system zawieszania narzędzi rolniczych sterowany siłownikiem hydraulicznym. Wkład Fergusona w konstrukcje ciągników rolniczych był tak wielki, że większość produkowanych obecnie ciągników rolniczych posiada trzypunktowy układ zawieszenia narzędzi oparty na jego pomyśle. Po zerwaniu współpracy z firmą David Brown Harry Ferguson nawiązał współpracę z Fordem, który w tamtym okresie był największym producentem ciągników rolniczych w USA. W ramach tej współpracy ciągniki firmy Ford od 1939 roku wyposażane były w układ zawieszania narzędzi systemu Fergusona. W czasie współpracy z Fordem w USA, Ferguson nawiązał współprace z brytyjską firmą Standart Motor Company, która od 1946 roku produkowała ciągniki rolnicze na rynek Wielkiej Brytanii, pod marką "Ferguson". W 1947 roku doszło do zerwania współpracy pomiędzy firmą Ford a Harrym Fergusonem, a sprawa stosowania systemu Fergusona w ciągnikach Ford-a znalazła swój finał w sądzie. Po odejściu od Forda, Ferguson zaczął dostarczać na rynek amerykański produkowane w Wielkiej Brytanii ciągniki "Ferguson", wytwarzane przez Standard Motor Company. W tym samym czasie w Detroit Harry Ferguson wybudował swoją własną fabrykę, która od 1948 roku produkowała ciągniki na rynek amerykański. W 1953 roku doszło do połączenia firm Massey-Harris z firmą Harry'ego Fergusona. Kilka lat po fuzji obu przedsiębiorstw nadal produkowano ciągniki pod marką "Ferguson" jak i "Massey-Harris" sytuacja taka trwała do roku 1957. W 1959 roku firma Massey-Ferguson przejęła brytyjską firmę Perkins produkującą silniki wysokoprężne. Obecnie właścicielem firmy jest konsorcjum AGCO.

W 1974 roku polski producent ciągników rolniczych, Zakłady Mechaniczne Ursus, zakupił licencję na produkcję serii 200 i 500.


Aktualnie nie ma produktów w tej kategori.

Znajdź produkt

Wypełniamy wnioski PROW 2007-2013

PobierzPrzygotowujemy oferty i biznes plany.

Losowe produkty

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj: Pliki Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia